Den välkände skådespelaren Chris Judge om att uttrycka hjälten:

Den berömda skådespelaren Chris Judge försökte först rösta huvudpersonen med brittisk accent. Det märkte skådespelaren själv i en intervju nyligen.

Dessutom delade han med spelarna detaljer om hur förberedelserna för rollen gick. Skådespelaren tränade sin röst i flera månader, och ansträngningarna gav resultat.

Första dagen på banan med Sony Santa Monica var mycket minnesvärd. Under den första tagningen frågade spelets regissör skådespelaren om det var en brittisk accent. Skådespelaren noterade att accenten kunde bli bättre om en sådan fråga uppstod. Som ett resultat användes inte den brittiska accenten i videospelet. Det beror troligen på att Kratos tidigare röstskådespelare, Greek God, T.S. Carson, gav sin karaktär en solid amerikansk accent i de tre första avsnitten av den hyllade serien. Att ändra accenten skulle vara olämpligt.

Kom ihåg att God of War utvecklad av SIE Santa Monica Studio och publicerad av Sony Interactive är en populär medieserie centrerad kring en serie action-äventyrs-, hack- och slash-videospel baserade på antik grekisk mytologi. Spelare är redo att lära sig alla nya detaljer om deras favoritspel.

Kommentarer

För att lämna kommentarer, registrera dig på webbplatsen
Inga kommentarer hittades

Fyll i formuläret ovan för att lämna en kommentar

Nuvarande månad
Legacy of Kain: Defiance Remastered Resurrects Lost Content and Confirms March 3 Demo
Legacy of Kain: Defiance Remastered Resurrects Lost Content and Confirms March 3 Demo
The 20-year wait for a proper return to Nosgoth is nearly over. A comprehensive update posted on the...
2 dagar sedan
Bungie’s Marathon Arrives Today With Crucial Combat Tweaks and a Mysterious Old-Gen Rating
Bungie’s Marathon Arrives Today With Crucial Combat Tweaks and a Mysterious Old-Gen Rating
The wait is finally over. Bungie’s highly anticipated Y2K sci-fi extraction shooter, Marathon, offic...
11 timmar sedan